Federația Patronatelor din Turismul Românesc a lansat a 48-a ediții a programului social „Litoralul pentru Toți”. Altfel spus, HAI LA MARE, LA SOARE, LA… PLIMBARE și… DISTRACȚIE!
Tarifele reduse sunt valabile până spre finalul lunii iunie.
Unități de cazare de 2, 3, 4 și stele din stațiunile de la mare sunt incluse la acest început de sezon în programul „Litoralul pentru Toți”. Potrivit supselor patronii din domeniu, ”interesul clienților „confirmă interesul real al turiștilor români pentru vacanțele pe litoral în extrasezon”. Și da, litoralul nostru are cum și are de ce să rămână o detinație apreciată, care creează vacanțe și momente de neuitat pentru turiștii de toate vârstele.
„Încă din acest weekend, numeroși turiști au ales să ajungă la malul mării, să se bucure de atmosfera stațiunilor de pe litoral, de plimbările pe faleze și promenade, precum și de obiectivele turistice ale zonei, printre care Cazinoul din Constanța, porturile turistice și alte puncte de atracție de la Marea Neagră.
Detalii-AICI.

